Sport

19.12.2017r- Przedświąteczne spotkanie w Starostwie Powiatowym

Najlepsi sportowcy z naszego Ośrodka, którzy uzyskali tytuły Mistrzów Polski, Mistrzów Województwa w badmintonie gościli u Starosty Powiatu Ostródzkiego. Monika Trąbińska, Małgorzata Wyszyńska, Aleksandra Szerszeń, Anna Piechowicz, Łukasz Grzelka, Michał Szczepański, Dorian Żarski, Adam Stochmal, Wiktor Pieczywek zostali docenieni za osiągnięcia sportowe. Spotkaliśmy się z Wicestarostą Edmundem Winnickim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Wojciechem Palińskim w miłej świątecznej atmosferze i rozmawialiśmy o osiągnięciach sportowych zawodników Ośrodka, a także planach rozwoju badmintona w naszej placówce. Na chwilę udało nam się zobaczyć ze Starostą Andrzejem Wiczkowskim – w natłoku obowiązków służbowych pogratulował sportowcom.
Bardzo dziękujemy za bardzo życzliwe przyjęcie, upominki dla zawodników i wszystkie pochwały, które będą motywowały nas do dalszego rozwoju w tej dziedzinie sportu i nie tylko.

27.11.2017r- Najlepsi w województwie warmińsko- mazurskim

Najlepsi w województwie warmińsko- mazurskim.
Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Mistrzostwach Województwa organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w badmintonie drużynowym. Stanęliśmy do rywalizacji z siedmioma szkołami masowymi 27 listopada 2017 r. Wyniki klasyfikacji po całodniowych rozgrywkach:
Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt (rocznik 2002-2004):
I miejsce- Monika Trąbińska i Małgorzata Wyszyńska.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców (rocznik 2002-2004):
I miejsce- Łukasz Grzelka i Michał Szczepański.

Licealiada Dziewcząt (rocznik 1998-2001):
I miejsce- Anna Piechowicz i Aleksandra Szerszeń.

Licealiada Chłopców (rocznik 1998-2001):
I miejsce- Dorian Żarski i Wiktor Pieczywek.

Był to nasz debiut na zawodach Szkolnego Związku Sportowego i to bardzo udany dzięki zawodnikom, którzy wykazali się dużymi umiejętnościami. Duże brawa należą się wszystkim, bo walka o mistrzostwo województwa była zacięta. Towarzyszyła nam również młodsza drużyna w składzie: Julia Gryszkiewicz, Natalia Makowiecka, Aleksandra Suchocka, Kuba Chamot, Patryk Dąbkowski i Kacper Wiśniewski. Młodzi zawodnicy oswajali się z grą na turnieju rangi wojewódzkiej i mieli okazję zagrać z uczniami innych szkół. Sprawdzian zdali zadawalająco.

24.11.2017r- Mistrzowie Polski w badmintonie uczą się w Szymanowie

Mistrzowie Polski w badmintonie uczą się w Szymanowie.
Łukasz Grzelka i Dorian Żarski po raz kolejny odnieśli ogromny sukces na XIII Ogólnopolskim Turnieju Badmintona ZSS „Sprawni Razem” w Koninie. W dniach 24-26 listopada nasza drużyna w składzie: Monika Trąbińska, Małgorzata Wyszyńska, Aleksandra Szerszeń, Anna Piechowicz, Dominika Wojdat, Michał Szczepański, Adam Stochmal, Dorian Żarski i Łukasz Grzelka reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie. Po rozegraniu meczy z dziesięcioma drużynami , tytuł Mistrza Polski w kategorii indywidualnej chłopców do lat 16 po raz trzeci z rzędu przypadł zawodnikowi z naszej szkoły i po raz pierwszy tytuł mistrzowski w deblu.
- I miejsce w grze pojedynczej - Łukasz Grzelka
- I miejsce w grze podwójnej - Dorian Żarski i Łukasz Grzelka,
- III miejsce w grze pojedynczej - Dorian Żarski,
- IV miejsce w grze pojedynczej - Monika Trąbińska,
- IV miejsce w grze podwójnej – Monika Trąbińska i Małgorzata Wyszyńska.
Wysoki poziom gry uczniów potwierdził ich umiejętności. Treningi badmintona cieszą się dużą popularnością w naszej szkole i dlatego III miejsce drużynowe w tych zawodach sprawiło nam wiele radości.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

16.11.2017r- XV Turniej Szachowo- Warcabowy w WTZ w Morągu

16 listopada 2017 był sprawdzianem dla zawodników, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach pozaszkolnych.
Angelika Kot i Michał Szczepański wypadli bardzo dobrze na tle 36 zawodników i rozegrali kilka zwycięskich meczy.
Szymon Jarosik zajął II miejsce a Aleksander Sawicki IV miejsce w kategorii szachów. Łukasz Grzelka przeszedł do drugiej rundy, ale trafił na przeciwników z dużym doświadczeniem. Tomasz Wyszkowski dotarł do drugiej rundy i został nieoficjalną gwiazdą turnieju, ponieważ oprócz świetnych meczy, wyróżniał się otwartością i życzliwością wobec dużo starszych zawodników i był najmłodszym uczestnikiem rywalizacji sportowej.

04.11.2017r- Czołowe miejsca na Indywidualnym Turnieju Badmintona o Puchar Burmistrza Morąga

Absolwenci SOSW i Pracownicy 4 listopada zdobyli czołowe miejsca na Indywidualnym Turnieju Badmintona o Puchar Burmistrza Morąga:

26.10.2017r- Udział w Mistrzostwach w Warcaby 64 polowe

Puchar za II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Warcaby 64-polowe przyjechał z nami do Ośrodka!
Reprezentacja w składzie: Angelika Kot, Michał Szczepański, Tomasz Wyszkowski ,Łukasz Grzelka – 26 października w Miłakowie wywalczyła drużynowo to zaszczytne miejsce.
Tomasz Wyszkowski otrzymał honorowy dyplom za grę „fair play” a Łukasz Grzelka został Mistrzem Województwa.

03.10.2017r- Szkolny Turniej Warcabowy

22 zawodników zmierzyło się w kolejnym Szkolnym Turnieju Warcabowym. 3 października 2017r. w dziewięciu rundach rozgrywek wyłoniono najlepszych graczy, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Wojewódzkim Turnieju Warcabowym w Miłakowie:
1. Łukasz Grzelka
2. Arkadiusz Włodarski
3. Michał Szczepański
4. Aleksandra Szerszeń
5. Tomasz Wyszkowski
6. Angelika Kot, która otrzymała również dyplom za przestrzeganie zasad „fair play”.

Dziękujemy naszemu absolwentowi- Piotrowi Żuchowskiemu- za obsługę programu komputerowego.

04-06.11.2016r- XII Ogólnopolski Turniej w Badmintonie ZSS „Sprawni Razem” Konin

W turnieju udział wzięło 13 zespołów z całego kraju. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentował SOSW w Szymanowie w składzie:
Monika Trąbińska, Małgorzata Wyszyńska, Anna Piechowicz, Milena Sosnowska, Łukasz Grzelka, Dorian Żarski, Mikołąj Hliwiatczyn oraz Piotr Żuchowski.

Dorian Żarski zdobył 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej do 16 lat, tym samym obronił tytuł z ubiegłego roku. W tej samej kategorii 2 miejsce zdobył Łukasz Grzelka. Obaj zawodnicy z Szymanowa- Łukasz Grzelka i Dorian Żarski po bardzo trudnym meczu wywalczyli 2 miejsce w grze podwójnej mężczyzn, a Piotr Żuchowski i Mikołaj Hliwiatczyn zajęli 4 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej, dzięki punktom zdobytym przez chłopców i dziewczęta, reprezentacja naszego województwa zajęła 2 miejsce. To drugi występ zawodników z Szymanowa w tym turnieju. Awansowaliśmy z 5 na 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz utrzymaliśmy najwyższe miejsca w grze pojedyńczej chłopców. Na podium stanęliśmy obok najlepszych w kraju i jesteśmy w czołówce tuż za reprezentacją województwa zachodniopomorskiego i przed zawodnikami województwa pomorskiego.

28.10.2016r- Szkolne eliminacje do XIV Warcabowego Turnieju Osób Niepełnosprawnych

28 października 2016r. w SOSW w Szymanowie odbyły się rozgrywki warcabowe, w których wzięło udział 28 zawodników. W siedmiu rundach gry systemem szwajcarskim wyłoniono zwycięzców z największą ilością wygranych meczy i to oni będą reprezentować naszą szkołę na turnieju regionalnym:
1. Kamil Stolarczyk – 7, 0 pkt.,
2. Łukasz Grzelka – 6, 0 pkt.,
3. Piotr Żuchowski – 5, 0 pkt.,
4. Tomasz Wyszkowski – 4, 5 pkt.,
5. Michał Szczepański – 4, 5 pkt.

16-18.10.2015r- XI Ogólnopolskim Turnieju Badmintona ZSS „SPRAWNI RAZEM” w Koninie

Zawodnicy SOSW w Szymanowie w dniach 16-18 października 2015r., jako reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego ,wzięli udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Badmintona ZSS „SPRAWNI RAZEM” w Koninie.

W klasyfikacji ogólnej na trzynaście zespołów(około 100 zawodników) zajęli 5 miejsce. Na wynik ten zapracowali Milena Sosnowska, Paulina Sobolewska, Dorian Żarski, Adam Stochmal i Mikołaj Hliwiatczyn, którzy zmierzyli się w grze pojedynczej i podwójnej w dwóch kategoriach do 18 lat i powyżej.

Mikołaj Hliwiatczyn i Dorian Żarski zajęli 3 miejsce w grze podwójnej. W grze pojedynczej 1 miejsce w kategorii do 18 lat zajął Dorian Żarski, ponadto Dorian dostał wyróżnienie i nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Turnieju. Był to debiut zawodników na imprezie sportowej tak wysokiej rangi, a ich zaangażowanie i dobre przygotowanie przyniosło sukces.

Tydzień wcześniej 8-11 października Adam Stochmal po eliminacjach regionalnych w Iławie reprezentował nasze województwo w IX Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Trzciance. Zajął tam 1 miejsce w grze podwójnej ( w zespole z zawodnikiem z Iławy) oraz 2 miejsce w grze pojedynczej.

15.09.2015r- IX Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Sportowych

W zawodach zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łupkach i Starostwo Powiatowe w Piszu startowały zespoły reprezentujące Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z regionu Warmińsko–Mazurskiego.

Naszą Szkołę reprezentowali:
1. Paulina Sobolewska– bieg na 200m (35,20s)- I miejsce,
2. Michał Grzelka– bieg na 100m (14,55s)- I miejsce,
3. Adam Stochmal– bieg na 200m (33,80s)- I miejsce,
4. Michał Rzepecki– bieg na 400m (1,18,00m)- II miejsce,
5. Kamil Klimowicz– bieg na 400m (1,17,00m)- II miejsce.

Sztafeta 4x100m w składzie:
Grzelka Michał, Sobolewska Paulina, Stochmal Adam, Rzepecki Michał z czasem 1,03,00m zajęła I miejsce.